úterý 8. května 2007

Nebuď srab aneb Páťovo TT v Mimoni

Ačkoliv Páťa nikdy tolik nebláznil po autech (i když ve své Fábii při řízení ležel jak baskeťák z NBA ve svém Murciélagu a zevnitř se pravidelně hlasitě linul song rapera fiftyho centů), tak si pořídil TTéčko a to přímo S-line...

A jelikož v sobotu byla Mimoň, tak jsme ho s Jiřím nemuseli dlouho přemlouvat a vyrazil na tunerský svátek taky. Po cestě si chlapci "nečekaně" neodpustili laškovné závody Touran 1,9 TDi versus TT 1,8i turbo quattro, což doprovázelo vulgární gesta z okýnek.

Mimoň jsme tak nějak prošli, na sprinty dlouhá fronta, narozdíl od fronty na pivko. Dlouho jsme tam nepobyli, ale při cestě ven jsme narazili na jednu z disciplín a to slalom. "Páťo, kde seš, nebuď srab, dej slalom." Páťa překvapil a dal si slalom a celkem mu to šlo, od rekordu tratě mu chyběla nějaká ta sekunda, ale taky v tom autě seděl druhej den. Nechal se vyhecovat i Jirka s Touranem, tak jsme vyjeli na trať. Měli jsme trochu obavy, jestli ve VW počítali u MPV se slalomem a nehodíme to na boudu. Taky jsme si pro jistotu vypnuli ESP, abysme to na konci při otočce mohli hodit přes ručku. A Touran taky překvapil, náklon vozu byl při slalomu minimální za zvukového doprovodu kvílejících gum, na konci při otočce na ručku ESP těžce protestovalo a samo se aktivovalo, jak mu nakázali učinit při krizové situaci páni inženýři od VW. Jízdu jsme si pro úspěch zopakovali podruhé. To už jsme sice nějakej ten kužel sejmuli, v zápalu boje a naplavení adrenalinu. Bohužel jsme jezdili už bez měření, ale možná bych i řekl, že bysme měli lepší čas než TT. Také jsem bohužel seděl uvnitř Tourana a při jízdě jsem měl co dělat se v autě držet, tak nejsou žádné snímky, tak se můžete mrknout aspoň na Páťu.


Nejčtenější články