sobota 16. června 2007

Autosalon Brno 2007: Sakra, kde jsou ty auta ? (1.)


Konečně je to tu. Autosalon Brno 2007. Motoristická událost, na kterou se musí čekat každé dva roky. Musím se, trochu se studem, přiznat, že na autosalonu v Brně jsem ještě nikdy nebyl. Jsem trochu zhýčkanej německým autosalonem v Lipsku, takže jsem od Brna až tak neočekával.

Předtím jsem se díval na net, abych získal nějaké informace o místě a o programu. Na jistém automobilovém serveru strašili, že bude Brno zasekané, že nebude kde zaparkovat, že bychom měli radši parkovat x km od autosalonu a jezdit autobusem, bla bla... Blbost.


Vyjel jsem v devět ráno z Prahy. Z Prahy do Brna to je 200 km a cesta mi klidnou jízdou k autosalonu trvala cca 2 hodiny. Trochu jsem se obával značení a byl jsem tak trošku línej se podívat, kde to v Brně vůbec je (kdyžtak se někoho zeptám, ne). Samozřejmě, že jsem první výjezd z dálnice přehlídl, další výjezd byl na centrum a hned za chvíli už byly směrové tabule na BVV, takže pohoda. Cesta byla dobrá, moc aut nejezdilo. Parkoviště bylo sice nabité, ale pořadatelé se s tím nemazlili a nechali auta parkovat na parkovišti na trávě, místa dost.

A už jsem si to šinul ke vchodu. Lístek jsem měl sice z práce grátis, ale i tak 150 kč nikomu rozpočet moc nenabourá. Horší je to s tím benzínem, cesta vyšla s průměrnou spotřebou cca 7 L/100km na cca 1300 kč.

Od začátku jsem měl ale drobný problém. Najít vůbec ty auta. Ze vchodu vyjdete ven a ocitnete se na volném prostranství a pavilony jsou na té obrovské ploše různě rozesety, takže bez plánku se neobejdete. V Lipsku vlezete do vchodu obrovské prosklené haly a už chodíte od pavilonu do pavilonu, které na sebe navazují, takže žádnej problém s orientací. Ovšem v Brně jsou informační tabule i s plánkem podle kterých se dá orientovat, takže jste brzy v obraze. V Brně byly s auty čtyři pavilony rozdělené podle značek, v Lipsku jich je tuším pět, takže až tak velký rozdíl to není. Zbytek jsou různé díly, doplňky, tuning.


V tu sobotu bylo hrozné vedro, ostatně jako všechny dny v poslední době, i když haly byly klimatizované, tak bylo v halách celkem dusno.

Vystavovatelů bylo na autosalonu v Brně požehnaně, objevily se tu i značky jako Ferrari, Lamborghini, Spyker a jiné luxusní značky. Což mě mile překvapilo, protože se budete divit, ale v Lipsku Ferrari, Lambo i Spyker chybí. Nevím teda jak letos, to jsem měl absenci,ale v předchozích pěti letech Ferrari vystavovalo jednou, když představovalo novou 612ku a Murcielago se sem tam objeví jako propagační auto nějaké firmy, např. časopisu.

Celkově mě autosalon Brno 2007 velmi potěšil, líbilo se mi tam a dokonce bych i řekl, že víc než na autosalonu v Lipsku.

Pokračování příště ...

Nejčtenější články