středa 11. července 2007

Autosalon Brno 2007: Audi vytáhlo svá eSa (2.)

Musím říct, že největší stánek s největšíma peckama na autosalonu Brno 2007 mělo zřejmě Audi. Klidně nechalo na pospas všem puberťákům, kteří ještě nemají cit pro sílu zavírání dveří, malým dětem, které ještě netuší, že při kvrdlání tou hůlkou mezi sedadly se musí mačkat takovej ten hliníkovej pedál, skvosty jako S3, RS4, S6, nové TT cabrio. Ano, Audi nevystavovalo obyčejné audiny, ale rovnou ty ostře střižené.


Dále představilo novou S5, nové kupátko pro rodinu, kterou bezpečně poznáte podle předních diodových svítilen pro denní svícení ve tvaru býčích rohů. Krásný efekt. Z boku mě trochu nudí, zadek mi přijde trochu okopírovaný od BMW coupé. Osobně bych byl raději, kdyby klidně nechali zadek stejný podle A4ky. Ale myslím, že si stejně své majitele najde a nebude jich málo. Většinou ale zřejmě sáhnou po kupátku 3.0 TDi se spotřebou cca 7 litrů nafty na sto. To by mě asi taky přestalo nudit při každodenním dojíždění do práce, čert vem okopírovanej zadek.


No a nesmím samozřejmě zapomenout na dlouho očekávaný supersport, který vychází z konceptu Le Mans. Audi R8. Evokuje rozporuplné názory, jiní ji opěvují, jiní zatracují. Objevují se názory, že to není ,,srdcovka", že to je německy chladné přesné auto řízené všemi možnými systémy, takže žádná zábava jako s Ferrárkem, kterému ustřeluje zadek na přání. Je mi to jedno. Jenom stát vedle toho auta je jako jít na večeři s Carmen Electrou.

Pokračování příště ...

Nejčtenější články