neděle 30. září 2007

Sraz sportovních aut Most 2007: Prší, prší, jen se leje, kam s Touránkem pojedeme

Tento týden jsme asi všichni měli rádi, protože se nám zkrátil o jeden pracovní den. A my, co máme rádi koně pod kapotou, ještě radši. V pátek se konal velký sraz sportovních aut na autodromu v Mostě. A to tuším první veřejný. Tento sraz pořádal Klub sportovních aut, jehož zakladatelem je pan Nikolaos Seizis.

Pátek sice lákal spíše k válení se v posteli a sledování sváteční televizní nabídky, ale déšť nedéšť, přece se nebudem válet doma, když se v Mostě sejdou největší supersportovní pecky z celé republiky, že jo, Jiří ? Žhavím mobil: ,,Hele, voe, jsi v Liberci nebo kde ?" ,,No, jsem na cestě z Prahy do Liberce, je mi blbě, rýma, kašel, děsně pííp (prší), už se těším do postele." ,,No, tak se netěš, jedem do Mostu na auta, na sraz sportovních aut." ,,Ses píííp (pokakal)." Ale co by Jiří neudělal pro blog Automanie.


Cesta byla opravdu hrozná, jestli někdo zná cestu Liberec-Ústí n/L-Most, jistě mi dá za pravdu. A ještě do toho příšerně leje, na silnici plno vody, že to cáká až na střechu, takže občas na nás mrká ESP, ale Touránek se statečně drží a míjí jednoho svátečního jezdce za druhým.


Poprvé jsme sice přijeli k nějakému špatnému ,,autodromu" (ne, nebyl to autodrom v Brně, to by jsme si snad po cestě všimli), ale mladík nás ochotně nasměroval ke správnému příjezdu. Na okruhu v Mostě se už mezitím proháněl Mustang, Corvetta, Evo, nějaké to Porsche. Sice už nepršelo, ale trať byla dost mokrá, místa i s kalužemi, takže majitelé měli lehčí nohu na plynu, ale sem tam to někomu nedalo (speciálně žluté nové Corvettě) a předvedl občas pěkný power slide. Ke vstupenkám jsme dostali i losovatelný lístek, s kterým jsme mohli vyhrát jízdu ve sportovním autě. Když jsme ale viděli tu mokrou trať, tak jsme s Jiřím usoudili, že bysme to asi psychicky nezvládli. Pak jsme ale ještě chvíli u tratě škodolibě čekali, zda uvidíme a natočíme nějaký pěkný karambol (právě ta žlutá Corvetta vypadala slibně) a záznam prodáme do hlavních zpráv na Nově, abychom si na takovou Corvettu taky vydělali, ale bohužel ... Holt v pondělí zas budem muset vstávat do práce.


Pak jsme si šli prohlídnout vystavená sportovní auta, největší skvostem si troufám říct, že bylo v boxech vystavené šedé Lamborghini
Gallardo Superleggera. Odlehčené Gallardo s karbonovým křídlem a zřejmě nejen křídlem. Nádhera, nedá se k tomu víc říct. Na okruhu jsem ho neviděl, ale soudě podle zadělaných kol a boku od trávy si majitel na okruh troufl a moc se s tím nepáral. Vedle se naparovalo Gallardo Spider nahoře bez v barvě pomeranče. To je zas spíš naopak taková modelka, takže špinavá trať není nic pro ni, víc jí sluší ulice v Miami. Dostat ji ale k narozeninám, dostal bych infarkt.

Ostatní už byla nuda, nějaká ta Carrera Turbo (i v cabriu), GT3, GT3 RS, GT3 RS Cup, Cayman, Ferrari F430, Audi RS4, Corvette, Mustang, Nissan 350Z, .... ehm.

Sice bylo hnusně, skoro celý den lilo, cesta hrozná, ale jo, stálo to za to. Sraz sportovních aut Most 2007 byla dobrá akce. Příště to ale chce na sraz sportovních aut vyrazit s nějakým svým sportovním autem a dát si nějaké to kolečko na okruhu.


Nejčtenější články