sobota 19. ledna 2008

Essen Motor Show 2007: Ve víru tuningového Essenu (2.)

Druhý den ráno. Chtěli jsme vstávat brzo, ale nějak to po té večerní procházce Amsterdamem nešlo. Takže jsme něco po osmé na sebe hodili hadry, dali si hotelovou snídani a vyrazili plní očekávání směr Essen na Essen Motor Show 2007.

Z Amsterdamu do Essenu to vychází okolo 230 km. Na místo určení jsme dorazili něco po jedenácté. Pan Míla nezklamal, trefil až přímo na parkoviště essenského výstaviště. Ovšem i přes velké množství parkovacích ploch byla parkoviště obsazená. To ale nezaskočilo německý cit pro organizaci a pořádek. Všechna parkoviště jsou vybavena dokonalým informačním systém, který dává informaci o obsazenosti parkoviště, navíc dopravu organizují zaměstnanci výstaviště. Bohužel jsme ale museli parkovat až na odlehlejším krytým parkovišti. Hrozně lilo. Deštník, ani pláštěnku jsme neměli. Ach jo, taková dálka pěšky. Po chvíli jsme byli promočení. Rozhodli jsme se schovat na zastávku autobusu. ,,Hele, my jsme blbí." ,,Proč ?" ,,No on tu jezdí autobus zadarmo k výstavišti."


Nastupujeme tedy do autobusu, který nás suchou cestou odváží až před vchod výstaviště. Wau, jsme v centru tuningového dění ! Koupíme lístky a vstupujeme do první haly. Hned na kraji v koutě se krčí závodní Bavorák. Jdeme dál. Všude samá Audi, Bavorák, Porsche, Lambo ... R8ček se tam válí jak Škodovek na sídlišti.

Všechna auta snížená na kola, elektrony velké jak kola od traktoru. Nejvíc mě zaujala kolekce kol Barracuda a Corniche. Na Bavoráku vypada sakra dobře. Ale ta cenová kategorie ... Po chvíli je už toho ale moc. Vidět konkrétní auto na parkovišti, tak je z toho člověk paf, ale po pár hodinách běhání z pavilonu do pavilonu je toho prostě moc na jednom místě. Člověku přijde jedno auto jako druhé. A ty nohy, jak bolí ...

Co se ale neokouká, jsou hostesky (teda aspoň nám chlapům, viď Jiří). Hostesek, modelek nebo prostě ženských bylo na Essen Motor Show víc než dost. A to jsem myslel, že nic nepředčí autosalon Brno. Blondýnky, černovlásky v minisukýnkách nebo v horším případě v těsných mini kraťáskách se tam válely po kapotách Ferrárek a Lamb. Ochotně vystavovaly svá dokonalá spoře oděná těla na odiv lačným objektivům fotoaparátů. I já jsem neodolal, ač bránící se zuby nehty, udělal jsem pár snímků.

Essen Motor Show je obrovská. Orientovat se v síti pavilonů je ještě o něco horší než na autosalonu Brno. Celkově jsem Essen čekal o něco lepší, tím nechci říct, že by to bylo špatné. Možná je to způsobené tím, že je to taková modla a člověk měl už dopředu přehnané představy. Ale prostě něco tomu chybělo, je to takový vnitřní pocit.

Pokračování příště ...

Nejčtenější články