středa 24. září 2008

Mimoňské války XIII: Války o počasí


Začala válka. Většinou ne příliš veselá událost, ale v tomhle případě to neplatí. Je tu totiž zase po roce SVÁTEK TUNERŮ - Mimoňské války!

Na války jsem se těšil celý rok, ale po předpovědi sexy rosniček na nejmenované televizní stanici se mi upřímně moc nechtělo. Při představě toho, jak se budu proplétat kapkami deště, tančit s foťákem v ruce a déštníkem v druhé mezi autama a davy návštěvníků. No a taky jsem možná trochu pohodlnej. Jiří byl pohodlnější, toho jsem nepřemluvil, že?

Ráno modrá obloha. Hurá, jede se. O půl hodiny později zamračeno. Ach jo, nejede se. Za půl hodiny modrá obloha. Zamračeno. Tak co sakra bude s tím počasím?? Kašlu na počasí, jedu. A vyplatilo se. Navzdory katastrofickým předpovědím o ošklivé sobotě sluníčko úspěšně s mraky bojovalo a na válkách bylo krásně teploučko. A bylo to vidět na návštěvnosti, opět davy lidí.


Očekával jsem frontu už při příjezdu, ale vzhledem k tomu, že mám rád spánek, jezdím až odpoledne, tak jsem v žádné frontě nečekal. Zaplatil jsem pětikilo, vyfasoval nálepku účastníka srazu a vyrazil hledat místo k parkování. Dal jsem si své obligátní dvě kolečka po letišti, protože poprvé jsem chtěl bláhově zaparkovat co nejblíž u libovek. No nic, ten kousek dojdu.

A hurá na libovky, copak je asi v této sezóně nového. A novinky
 byly. Asi nejvíc mě ale zaujala dodávka Mercedes DUB Edition s kolama o rozměru 22. Nádhera. Pro mě osobně je ale pořád favoritem upravenej Rapid Rabbit. Letos doznal ještě pár doladění a je to prostě krása. Jinak jsem ale zaregistroval, že úroveň nějak opadla. Nevím, jestli jsem nedorazil pozdě, protože mě překvapilo, že v sekci mezi soutěžícíma autama jsou i auta, kterých bych si asi nevšiml ani na ulici. Jak je toto možné?

Prolítl jsem libovky uzavřené v ohradě jako stádo koní a dostal jsem hlad. Zamířil jsem k nejbližším stánku, koupil si nějakej ten párek a nealko pivko k tomu. Lidi jsou trošku prasátka, takže úroveň stolování u dřevěného stolu je nevalná. Nu což, mrknu na sprinty.

Asi největší pozornost na sprintu poutala bílá R8čka. Ne, Mareš to nebyl. A jak jsem se tak chvilku na sprinty díval, dostal jsem nějakou závodní náladu a zamířil jsem pro svoje TDI 77kW. Čekám ve frontě na start a začínám se modlit, abych vedle sebe nevyfasoval nějakou M3 nebo VR6 a hlavně ne tu Corvettu, co stojí pořád vedle mě. Pomoc, kdepak je nějaká Felina (myslím tím sériová)?

Dal jsem si dva sprinty, jednou jsem byl druhej, podruhé ... to už si nějak nepamatuju. No do příštích válek to musím nechat chipnout, dát nerez výfuk s otevřeným tlumičem, větší turbo, snížit, elektrony 19 ... Tak s takovou náladou odchází většina návštěvníků. Jo, je to pěknej koníček, příště jedu zas, počasí nepočasí.


Nejčtenější články