sobota 31. ledna 2009

Lamborghini Gallardo LP560-4: Jak se býk válí ve sněhu


Nevím, co to je dneska za módu kupovat si na zimu SUV nebo offroad. Tito blázni se tak dobrovolně vzdávají adrenalinových zážitků z rychlé jízdy. Přitom kdyby trochu zapřemýšleli, zjistili by, že existuje spousta celoročních praktických aut. Jedním takovým je kupříkladu Lamborghini Gallardo LP560-4.


Desetiválec s přímým vstřikováním paliva IDS, objem motoru 5,2, 560 koní (ahá, tak proto ta divná nezapamatovatelná cifra u označení), maximálka 325 km/h, z 0-100 km to stihne za 3,7 s a hlavně je to čtyřkolka. Co si přát víc. Nic na tom, že si vezme 14,7 litrů, když nám ze základní ceny cca 4,7 mil. Kč zbyde do pěti mega třista tisíc. Pokud si ovšem nepřiplatíme za keramické brzdy, kterými lze Lambo dovybavit.


Jak je to ideální auto do hor, vám svým neotřelým způsobem ukáže britský závodník a známý moderátor Tiff Needell z motoristické show Fifth Gear. Vezme nejsilnější Gallardo všech dob pryč od čistě vymeteného asfaltu a protáhne ho sněhem zavátými silnicemi italských Alp. Sám Tiff je překvapenej z toho, jak kultivovaný umí vzpínající se býk být. Samozřejmě jen do té doby než ho vypustíme do arény - vypnout ESP, zapnout magické tlačítko Corsa (ostrý sportovní režim) a tradá.

Takže stačí sbalit pár teplých hadrů, prkno a hurá na hory. Moment, na něco jsem zapomněl. Kam s přítelkyní, když se už na sedačce spolujezdce uvelebilo prkno. Sofiina volba. Jenže co na horách bez prkna, to musí drahá polovička pochopit...


Nejčtenější články