sobota 21. března 2009

Autobazar v Bavorsku: Tuning z druhé ruky (2.)

Automobilový průmysl právě nezažívá své nejlepší období, ba naopak bojuje s poptávkovým šokem po nových vozech. Pro zákazníka to zas tak špatné období není, protože různými slevami a prodejními akcemi se to jen hemží a právě teď je nejlepší období si pořídit nový nebo starší vůz. A že je z čeho vybírat. Bazary jsou plné k prasknutí, takže není třeba spěchat a člověk může v klidu vybírat a přebírat. A to i třeba v tuningovém bazaru v Německu.

I když pro nákup vysněného auta v Německu už bylo také lepší období, kdy minulý rok silná koruna srazila kurz eura k hranici 23 korun. Ovšem pro nákup v Německu ještě hovoří stav aut a původ. Marná sláva, Němci se o svá auta starají, pravidelně je servisují (že by to bylo jinou životní úrovní?) a v zimě jim technické služby neochucují silnice solí, která tak ráda přispívá ke korozi plechových miláčků.


Navíc mají němečtí sousedi vkus na tuning (ještě aby ne, když jsou to průkopníci tuningu) a mají na to love. Takže značkový sportovní podvozek a 19ky jsou na deutsche Auto základ.

Na druhou stranu musím říct, že jsem si při brouzdání německým bazarovým světem všiml jedné věci. Upravená auta v Německu zmizela a je jich pomálu. Tento jev bude zřejmě souviset s německou policejní akcí Tune It Safe!. Ve zkratce jde o to, že pokud nemáte na veškeré úpravy na autě papír, platíte a platíte. No ale k nám to ještě nedorazilo, tak je ještě čas si užívat...


Nejčtenější články