sobota 7. února 2009

Bene+ a Shell Mastercard: Natankuj si do kapsy


Kde jsou ty časy, kdy jsme platili za tu tekutou hmotu, co zoufale mizí v hrdle nádrže, přes 30 Kč. Teď by se mohlo trochu mylně zdát, že jezdíme skoro zadarmo. Nejezdíme. Jak by se jenom ještě dalo ušetřit?


Pro ty, kteří dojíždí každý den za prací nebo najezdí za rok přes 20 tis. km, je každý haléř na litru znát. A tak jsem trošku zapátral. Existuje několik zdrojů slevových bonusů, které jsou většinou vázány na konkrétní služby, tzn. že vám připíšou maximálně nějaké body, za které si za deset let nasbíráte na slušnou konvici do kuchyně. Já chci ale cash. V tomto případě jsou na výběr dvě možnosti. Kreditní karta Bene+ od GE Money Bank a kreditní karta Shell Mastercard od Citibank.


Obě karty si jsou dost podobné. Na jakém principu fungují? Sjednáte si úvěrový rámec a pak ho čerpáte při platbách kartou. Fígl je v tom, že se na karty vztahují bezúročná období až 55 dnů, takže neplatíte žádné úroky, pokud jednou měsíčně na kreditní účet převedete čerpanou částku. Ke kartám není potřeba zřizovat si běžný účet u banky. A teď to hlavní - SLEVY!

SHELL MASTERCARD: sleva 3% z každého natankovaného litru u čerpací stanice Shell a 1% z platby kartou v kterémkoliv obchodě označeném logem MASTERCARD. Slevu dostanete měsíčně sice v penězích, ale je připsána na kartu za účelem utracení pouze za pohonné hmoty Shell nebo jakékoliv zboží u benzínky Shell.

BENE+: sleva 3% z každého natankovaného litru u čerpací stanice Agip a 1% z platby kartou v kterémkoliv obchodě označeném logem MASTERCARD. Dále slevy 2-10% v prodejní síti partnerů Bene+ (již zmíněný Agip, Cinestar, Datart, Village Cinemas a jiní zajímaví známí partneři). Slevu dostanete narozdíl od Shell Mastercard měsíčně připsánu na kreditní účet v penězích a ty si můžete utrácet, za co chcete a kde chcete, prostě svobodně.

Podle četnosti čerpání nebo nakupování mohou jít slevy ročně do tisíců. V tom bude nějaká bouda, co náklady na kartu? Shell Mastercard 850 Kč ročně, Bene+ první rok zdarma, další 499 Kč. Pokud v bezúročném období uhradíte čerpanou částku, jsou to vaše veškeré náklady a další měsíce můžete utrácet a vydělávat znovu.

Jsou ale jisté záludnosti, o kterých se moc nepíše. Jednou takovou je možnost sjednat si ke kartě různá pojištění, např. proti nesplácení. V praxi to znamená platit měsíčně poplatek do sta korun, čímž si zbytečně mažete získané slevy. Bankovní úřednice rády tato pojištění berou jako samozřejmost ke kartě, ačkoliv je to služba doplňková, proto se doporučuju připomenout, že v období recese vám v žádném případě nehrozí nemožnost splácení z důvodu ztráty zaměstnání nebo nemoci.

Druhou záludností je to, že se jedná o půjčené prostředky. Což sice znamená, že utrácíte cizí peníze (to může být hezké), ale jste vedeni v bonitním registru, že čerpáte úvěr a to do výše sjednaného úvěrového rámce. Může to působit problém při žádostech o jiné půjčky.

A jaká je praktická zkušenost? Měl jsem nejdřív zájem o Shell Mastercard, protože jsem na těchto stanicích zvyklý čerpat a Bene+ jsem neznal. Po půlhodinovém vyplňování žádosti, kde snad chybí jen číslo bot, byl do týdne výrok: ,,Neplníte podmínky pro kreditní kartu." A to jako sakra proč?? Na pracáku nejsem, nemám velké výdaje, těžce makám, plat mám ucházející a nemám nárok ani na půjčku dvacet tisíc? Důvod se člověk nedozví. Neznámá přehnaná kritéria. Podobná zkušenost i z mého okolí. Asi si slevu 3% zaslouží jen nějaká elita, nikoliv věrný běžný zákazník Shell.

Při žádosti o Bene+ absolvujete podobný dotazník, zde si ale můžete zvolit úvěrový rámec sami. Verdikt se dozvíte do hodiny! Výborně, tak aspoň pro nějakou instituci vypadám jako slušný bonitní člověk. Karta přišla do týdne, PIN a aktivační kód druhý den. Stačí zavolat na aktivační linku a pak už jen tankovat, platit, vydělávat a tankovat, platit, vydělávat... Jen to nepřežeňte, při nedodržení bezúročného období jsou úroky celkem vysoké.

Bohužel příjemnou nabídku Bene+ mi celkem zkazil přístup pracovníků GE Money Bank nejmenované pobočky. O kartě nevěděli téměř nic, tvrdili mi opačné věci než je na oficiálních stránkách karty (www.beneplus.cz) a úřednice mi bez konzultace ke kartě samozřejmě sjednala pojištění. Moje chyba, mám číst pořádně smlouvu. No nic, tak zajdu do pobočky a pojištění zruším (je to zdarma). Úřednice někde v počítači odškrtne fajfku a hotovo. Jak bláhové! OMYL! Musíte napsat písemnou žádost s jistými náležitostmi do Prahy. Eh?! Po týdnu volám na zákaznickou linku, jestli žádost dorazila. ,,Nic tu nevidím, ale na vyřízení písemností máme lhůtu 30 dnů. Mohu Vám doporučit další služby GE Money? Nyní máme výhodnou nabídku... bla bla..." Nežijeme ve století informačních technologií a uspěchané době? Otravné nabídky služeb vás budou čekat při každém spojení na placenou zákaznickou linku. Doporučuju připravit si následující odpovědi: ,,Ano, už si spořím na spořícím účtu u jiné banky. Ne, žádné dluhy nemám, nepotřebuji tedy sloučení závazků. Ne, děkuji, nemám zájem o další služby, nashle."


Pojištění je aktivní po prvním placení kartou. Rád bych věřil, že toto byl přístup pouze jednotlivce, nikoliv společnosti, přesto budu doufat, že už ke kartě nebudu nic potřebovat. A jaké jsou vaše zkušenosti se slevovými kartami nebo náměty na slevy na pohonných hmotách?

Nejčtenější články