úterý 17. března 2009

Autosalon Lipsko 2009: Novinky na dosah

Jaro už klepe na dveře, ale první tuning sraz je ještě v nedohlednu. Vy byste ale někam vyrazili... No jasný, Ženeva! Blbost, ta je trošku z ruky a už jsem ji prošvihl. Co s tím? Mám řešení - Autosalon Lipsko 2009.


Lipsko? Neznám. Má to cenu tam jet? To je stejně hrozně daleko. Omyl. Daleko to není, zhruba 300 km, 3,5 hodiny cesty, záleží na tom, odkud vyrazíte. 


No a kdy to je? Auto Mobil International (AMI) se koná 28.3.-5.4.2009 a jedná se o nejbližší světový autosalón a můžu ho vřele doporučit. Sám ho navštěvuji už několik let. Bylo ale příjemnější, když nebyl před pár lety tolik navštěvovaný. Nemuseli jste stát frontu na toho nového sporťáka, abyste okusili aspoň pět minut pocitů šťastného majitele. A jako na potvoru vám zrovna ten veselej chlapeček neskočil do záběru, když se snaží lomcovat klikou dveří nejnovějšího BMW řady 7, ačkoliv jsou bezpečně uzamčené neúprosným a nevzdávajícím se dálkovým centrálním zamykáním. 

A jsem vůbec v Německu? Mám pocit, že tu slyším češtinu. Ano, Češi si tento autosalón oblíbili a hojně ho v houfech navštěvují. O víkendu tu je opravdu plno. Pokud si chcete vyzkoušet posez ve vysněném autě nebo si pořídit hezké fotky do rodinného alba, doporučuju navštívit AMI v týdnu. 

No dobrá, seženu ale ještě vstupenky? Jasně, ty si lze objednat zde. Vstupenku pořídíte v předprodeji za 250 kaček, jste-li věčný student, ušetříte ještě 65 Kč. Ale žádnou paniku, lístek seženete i na místě a to za 10,50 €. Gute Fahrt!

Nejčtenější články