Britská rally Kokořín

lotus

Naskytla se možnost zůčastnit se akce Britská rally Kokořín, kterou již pátým rokem pořádá Lotus-club.cz. Nejprve mě zarazilo, proč se na fóru objevila pozvánka, když dnešní mini přece jen už není moc britské, nakonec se ale ukázalo, že akce se mohou po vzoru bitvy o Británii (což byl podtitul akce) zúčastnit vozy nejen britské, ale i německé a italské výroby.

Domluvili jsme se tedy s ostatními a na akci vyrazili dvě posádky za PocketRocket (jedna v čele se mnou, druhá v čele s Danem), dále big_ben_cz z minifóra a nakonec řady MINI doplnil ještě jeden černý Miník, se kterým jsme se domluvili na facebooku. Jako zastoupení MINI komunity celkem slušné složení. Všichni jsme společně do Všenor vyráželi od benzínky na Strakonické. Na místě jsme se kromě vozů dalších účastníků mohli pokochat i exponáty majitele Olympia wellnes centra, odkud se startovalo, podnikatele Richarda Chlada. K vidění bylo mnoho sporťáků, Rolls Royce, Hummer, Bugatti Veyron, Bentley a mnoho dalších skvostů.

Každý rok se snažíme spojit zábávu z řízení, kocháním se krajiny a historie. Když se vrátím k jedné letošní otázce ze Sázavy, kde odpověď se dala najít na nástěnce vpravo od vstupu, a kde spojení bylo s BRK7 čistě náhodné a neplánované. Kromě klášteru Sázava si dále vzpomeňte na Hynka Ptáčka nebo na místa kde jste stavěli, či jste projížděli: Rataje nad Sázavou se zámkem a hradem Pirkenštejn, Talmberk,… slyšel jsem, že u mladších ta spojitost v cíli padla, ano správná odpověď byla hra Kingdom.

Celá akce byla opravdu povedená a jako perlička na dortu moje posádka nějakým zázrakem ukořistila první místo, takže MINI jsme doufám neudělali ostudu :-). Příště snad dorazíme v ještě větším počtu, tahle akce rozhodně stojí za návštěvu.