Jaguar XJ – nejlepší luxusní vůz na trhu

Jaguar XJ front

Zkušení porotci časopisu What Car?, kteří disponují množstvím znalostí o automobilovém trhu, byli odpovědní za jmenování modelu XJ nejluxusnějším a nejenergičtějším vozem roku 2007. Často zmiňovaná lehká hliníková konstrukce, výkonný šestiválec s automatickou převodovkou a bohatým interiérem přiměly porotu uzavřít hodnocení s výsledkem, že XJ je jedním z nejvyspělejších vozů na současném trhu a stojí na vrcholu své třídy.

Porotci časopisu What Car? okomentovali toto vítězství: „XJ je velkým vozem, pokud je nový, a na své hodnotě neztrácí ani jako ojetý. Je to rychlý, hospodárný, pohodlný a velmi dobře stavěný odkaz britských zaměstnanců, kteří mohou být skutečně hrdí.

Jaguar XJByli to právě čtenáři časopisu Auto Trader a diváci automobilové show ITV4, kdo vybrali model XJ jako vítěze kategorie luxusních vozů. Motoristická veřejnost byla požádána, aby zvolila svůj nejoblíbenější vůz. Jednotlivé vozy byly hodnoceny z hlediska pohodlí, vzhledu a potěšení z jízdy. Téměř 7 000 hlasujících vybralo 200 vozů a s pomocí online programu eDigitalResearch byl vygenerován seznam 18 nejoblíbenějších.

Při přebírání ceny Paul Stauvers, manažer prodeje ojetých vozů, řekl: „Je fantastické, že XJ bylo zvoleno veřejností jako velký vůz v kategorii luxusních vozů.“

Od jeho uvedení na trh v roce 2003 byl model XJ několikrát rozšířen, což zahrnovalo mimo jiné také dlouhý rozvor, speciální edici XJR, vyztužené modely XJ a nejnověji také XJ modelového roku 2008, které přichází s vylepšeným designem exteriéru a významnými změnami v interiéru.

Geoff Cousins, generální ředitel společnosti Jaguar, přivítal toto ocenění: „Jsem velice potěšen, že model XJ pokračuje v získávání ocenění od motoristických odborníků i veřejnosti. Zcela hliníkový model XJ uvedený na trh v roce 2003 je fantastickým vozem, který nabízí zákazníkům mistrovské provedení a vytříbenost. Jaguar XJ si vede dobře jak v prodejnosti nových, tak i použitých vozů.“

Toto je třetí ocenění, které model XJ získal v letošním roce, kdy byl již v květnu jmenován Nejlepším velkým exkluzivním vozem při hodnocení použitých vozů časopisem Auto Express.

Údaje z motovasen.blogspot.com