Zůstatkové hodnoty nového Jaguar XF nejlepší ve své třídě

Jaguar XF

Ti, co si koupí nový prémiový saloon střední velikosti, se budou moci těšit z nejlepších zůstatkových hodnot* ve své třídě. To je dalším přínosem k tomu, že vlastní velmi dobře vybavený vůz s jízdními vlastnostmi, které jsou výsledkem nového smělého designerského jazyka Jaguar.

Model XF, který byl uveden 11. září na mezinárodním autosalónu ve Frankfurtu, lze objednat již nyní. Britští dealeři budou mít k dispozici předváděcí vozy na začátku příštího roku a první britští zákazníci získají nové XF na začátku března příštího roku.

K dispozici jsou 2,7 litrový nebo 3,0 litrový benzínový šestiválec a 4,2 litrový osmiválec. Všechny modely XF jsou vybaveny sofistikovanou automatickou šestistupňovou převodovkou, která zahrnuje obsahuje unikátní systém JaguarDrive Selector – první rotační řadící rozhraní – a systém Jaguar Sequential ShiftTM s tlačítky na volantu, které umožňují ovládání jediným dotekem.

Generální ředitel společnosti Jaguar Geoff Cousins řekl: „Jsme nadšeni, že se nový XF již dostal na veřejnost a věříme, že bude velmi úspěšný. Nový Jaguar XF je kombinací moderního emocionálního Jaguaru a zcela racionální prostornosti pětimístného sportovního saloonu s bohatou standardní výbavou, inovativními funkčními prvky a konkurenční cenou. Další vynikající novinkou pro zákazníky jsou zůstatkové hodnoty modelu XF, které byly vyčísleny odborníky.“

Přední odborníci automobilového průmyslu z organizací CAP a EurotaxGlass’s zkoumali nové XF a nezávisle na sobě vyčíslili zůstatkové hodnoty po 36 měsících / 36 000 mílích na 50% původních hodnot. Tato hodnota byla zjištěna pro 2,7 litrový dieselový XF Luxury. Znamená to, že tento model je nejlepší ve své třídě.

Martin Ward, manažer organizace CAP pro výzkum motorů, řekl: „Nový Jaguar XF nejen že dohonil svoje soupeře, ale dokonce je předstihl. Model XF dokázal, že je dobře navržený, výborně specifikovaný a dokonale oceněný vůz, jehož stylovost překonává ostatní a jistě bude úspěšný po celém světě.“

Zůstatkové hodnoty 50% naměřené organizací EurotaxGlass’s pro 2,7 litrový dieselový XF Luxury jsou nejlepší ve své třídě. Model XF Luxury tak překonal Audi 3.0 V6 TDI Quattro se zůstatkovou hodnotou 49%. 3,0 litrový benzínový šestiválec si podle očekávání nejspíše udrží zůstatkové hodnoty 45% původních hodnot, čímž se opět dostane nejvýše ve své třídě a překoná tak modely Audi A6 3.2 FSI a Mercedes-Benz E350.

Kevin Gaskell, výkonný ředitel organizace EurotaxGlass’s, zastává tentýž názor: „Model XF je nejlepší ve své třídě. S řadou prvků ve standardní výbavě, konkurenční cenou a vynikajícím stylem jsme zjistili, že to bude pozoruhodný vůz s nejlepšími zůstatkovými hodnotami ve své třídě.“

Jason King, ředitel pro informace o trzích organizace EurotaxGlass’s, pokračuje: „Druhá generace produktů společnosti Jaguar, do níž se řadí model XF, bude jistě stejně tak úspěšná, jako byl model XK. Smělý a elegantní design jistě přitáhne široké publikum. Současní řidiči vozů BMW, Audi a Mercedes-Benz budou zvažovat, zda není ten správný čas na změnu. Silné zůstatkové hodnoty reflektují sílu modelů Jaguar.“

Nový Jaguar XF, který v sobě snoubí styl a výkon sportovního vozu s vytříbeností, prostorností a sofistikovaností luxusního saloonu, má štědrou nabídku příslušenství. K dispozici jsou tři úrovně specifikací:

Luxury

Specifikace Luxury je startovacím bodem pro nové majitele XF a je dostupná s 2,7 litrovým dieselovým a 3,0 litrovým benzínovým motorem. Výbava zahrnuje 8×8 polohovatelná kožená sedadla, 7‘‘ barevnou dotekovou obrazovku, navigační systém, propojení prostřednictvím technologie Bluetooth®, CD měnič pro 6 disků, zadní asistenci při parkování, tlumené osvětlení interiéru, elektronicky nastavitelná, vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, 17‘‘ kola z lehkých slitin, automatickou klimatizaci a tempomat s automatickým omezením rychlosti.

Premium Luxury

Pokud si zákazník přeje vyšší úroveň, může si vybrat specifikaci Premium Luxury s 2,7 litrovým dieselovým nebo 3,0 litrovým benzínovým šestiválcem. 4,2 litrový benzínový osmiválec je také v nabídce této specifikace stejně tak jako 10×10 polohovatelná vyhřívaná kožená sedadla Softgrain s nastavitelnou bederní opěrkou, 18‘‘ kola z lehkých slitin, prémiový zvukový systém Jaguar 320W s 8 reproduktory a basovým reproduktorem, sedadlo řidiče s pamětí, vyhřívané přední sklo a přístrojovou desku pošitou kůží Softgrain.

SV8

Specifikace SV8 je k dispozici pouze s 4,2 litrovým přeplňovaným motorem a zákazníci si mohou užít další prvky, jako jsou například vyhřívaná a chlazená přední sedadla, 20‘‘ kola z lehkých slitin, bi-xenonové světlomety s automatickým vyrovnáváním, ostřikovače světlometů a systém CATS.
Koncepční vůz C-XF signalizuje, že vytvoření modelu XF je dramatickým vyjádřením smělého designerského jazyka Jaguar. Čtyřdveřový vůz nabízí vizuální vzrušení coupe, ale prostor uvnitř umožňuje až pěti dospělým cestujícím užít si moderní stylový interiér.

*) Zůstatkové hodnoty zjištěné organizací CAP pro 2,7 litrový dieselový XF Luxury jsou 50,7% (36 měsíců/ 36 000 mil) a znamenají nejlepší hodnoty ve své třídě ve srovnání s 44,4% modelu Audi 3.0 TDI Quattro SE a 41,6% modelu Mercedes-Benz E280 CDI Classic. Hodnota 50% zjištěná organizací EurotaxGlass‘s pro 2,7 litrový dieselový Luxury XF (36 měsíců / 36 000 mil) je nejlepší ve své třídě a překonává Audi 3.0 TDI s 49% a Mezcedes-Benz E280 CDI Elegance, které má zůstatkové hodnoty 44%.