Autosalon Brno: Sakra, kde jsou ty auta?

brno2

Konečně je to tu. Autosalon Brno 2007. Motoristická událost, na kterou se musí čekat každé dva roky. Musím se, trochu se studem, přiznat, že na autosalonu v Brně jsem ještě nikdy nebyl. Jsem trochu zhýčkanej německým autosalonem v Lipsku, takže jsem od Brna až tak neočekával.

Předtím jsem se díval na net, abych získal nějaké informace o místě a o programu. Na jistém automobilovém serveru strašili, že bude Brno zasekané, že nebude kde zaparkovat, že bychom měli radši parkovat x km od autosalonu a jezdit autobusem, bla bla… Blbost.

Vyjel jsem v devět ráno z Prahy. Z Prahy do Brna to je 200 km a cesta mi klidnou jízdou k autosalonu trvala cca 2 hodiny. Trochu jsem se obával značení a byl jsem tak trošku línej se podívat, kde to v Brně vůbec je (kdyžtak se někoho zeptám, ne). Samozřejmě, že jsem první výjezd z dálnice přehlídl, další výjezd byl na centrum a hned za chvíli už byly směrové tabule na BVV, takže pohoda. Cesta byla dobrá, moc aut nejezdilo. Parkoviště bylo sice nabité, ale pořadatelé se s tím nemazlili a nechali auta parkovat na parkovišti na trávě, místa dost.

A už jsem si to šinul ke vchodu. Lístek jsem měl sice z práce grátis, ale i tak 150 kč nikomu rozpočet moc nenabourá. Horší je to s tím benzínem, cesta vyšla s průměrnou spotřebou cca 7 L/100km na cca 1300 kč.

Od začátku jsem měl ale drobný problém. Najít vůbec ty auta. Ze vchodu vyjdete ven a ocitnete se na volném prostranství a pavilony jsou na té obrovské ploše různě rozesety, takže bez plánku se neobejdete. V Lipsku vlezete do vchodu obrovské prosklené haly a už chodíte od pavilonu do pavilonu, které na sebe navazují, takže žádnej problém s orientací. Ovšem v Brně jsou informační tabule i s plánkem podle kterých se dá orientovat, takže jste brzy v obraze. V Brně byly s auty čtyři pavilony rozdělené podle značek, v Lipsku jich je tuším pět, takže až tak velký rozdíl to není. Zbytek jsou různé díly, doplňky, tuning.

V tu sobotu bylo hrozné vedro, ostatně jako všechny dny v poslední době, i když haly byly klimatizované, tak bylo v halách celkem dusno.

Vystavovatelů bylo na autosalonu v Brně požehnaně, objevily se tu i značky jako Ferrari, Lamborghini, Spyker a jiné luxusní značky. Což mě mile překvapilo, protože se budete divit, ale v Lipsku Ferrari, Lambo i Spyker chybí. Nevím teda jak letos, to jsem měl absenci,ale v předchozích pěti letech Ferrari vystavovalo jednou, když představovalo novou 612ku a Murcielago se sem tam objeví jako propagační auto nějaké firmy, např. časopisu.

Celkově mě autosalon Brno 2007 velmi potěšil, líbilo se mi tam a dokonce bych i řekl, že víc než na autosalonu v Lipsku.