Sraz sportovních aut: Oslava Sv. Václava na okruhu

prague

Včera jsem si tak brouzdal po facebooku (to je ta sociální síť, co vás odnaučí koukat na televizi, chodit na pivo, učit se do školy, ….) a narazil jsem na upoutávku, že pan Nikolaos, zakladatel klubu známého pod zkratkou KSA, pořádá v Mostě veřejný sraz sportovních aut. Sakra, málem jsem to zase prošvihl. Takže jsem změnil původní plán koukat ve středu na pohádky u příležitosti státního svátku Sv. Václava a radši jsem se rozhodl čuchat spálené gumy na okruhu v Mostě.

A protože se vždycky cestuje líp ve dvou, vyzvedl jsem po cestě v Praze kamarádku. Kamarádka byla moc ráda, protože večer před tím trochu slavila a ráno mi stačila poslat SMS, že se omlouvá, ale bolí ji hlava. Jenže my zkušení víme, že to je stará trapná ženská výmluva, takže jsem ji poradil ibalgin a že ji v půl dvanácté nabírám. A tak se i stalo.

Přeskočím nezajímavou historku o odbočení na špatném výjezdu. O půl hodiny později jsme tedy vyjeli z Prahy. Po cestě mě trošku znervóznilo, že jsme potkali sportovní auta, která jela opačným směrem. Jsem ale na to zvyklý, nejsem ranní ptáče, takže nikdy nestepuju hodinu před otevřením brány tuning srazu. No snad tam ještě nějaké to sportovní auto zůstalo.

Sluníčko, modrá obloha, ale žádné tropy, ideální počasí na výlet. Byl jsem překvapen krásnou silnicí z Prahy do Mostu v kopcovité krajině, která přímo svádí k nezbednostem. Mít Ferrari, tak se asi neudržím. Cedule Autodrom, Hipodrom, Aquadrom. Super, už tam budem.

,,Máte to za pětset, “ ozvalo se po tom, co jsem stáhl okénko. ,,Děkuji.“ Je pravda, že v tom je parking a dvě čísla rok starého časáku o sporťákách. Tak snad tam ještě nějaká auta budou, byla by to smutná cena útěchy. ,,Jéé, tamhle vidím zaparkované supersporty.“ ,,Sem nemůžete, vstup pouze pro VIP členy klubu.“ Tak to si toho moc přes ty zábrany nevyfotím a divadelní kukátko jsem si nevzal, abych viděl auta na okruhu. Předloni se dalo aut téměř dotknout, škoda. Přesto se mi podařilo pro fanoušky AutoManie ulovit pár hezkých fotek. Vidět ty plechové krásky je pastva pro oči a slyšet jejich zvuk je stejně k nezaplacení. Ozval se ale i zvuk žaludku, takže jsem si dal výborný gulášek a pivko, nealko samozřejmě. A pomalu směr domov.

Tak snad zas příští rok přijedu na sraz sportovních aut vlastním sporťákem si zablbnout na okruh. Protože když přijde ten den, kdy všeho máte plný zuby, musí to bejt nejlepší adrenalin, jak si vyčistit hlavu a zablbnout si.