Croatia trip

mini

Původní plán zněl jasně – vyrazit na tulipány do Holandska … nicméně jak se blížil čas odjezdu, tak se i horšilo počasí. Týden před odjezdem jsme dali hlavy dohromady a usoudili jsme, že přece nepojedeme ve čtyřech kabrioletech někam, kde prší.I přes pár protestů jsme se nakonec dohodli na Chorvatsku. Dle předpovědi by teploty měli být nad 20 stupňů a to už je pro jízdu bez střechy mnohem příjemnější. Původní záměr byl Pag, ale osud nám opět nepřál a dvoje ubytování, které jsme si vybrali tak zrušili … Jako další varianta byl Zadar, kde se nám povedlo sehnat moc pěkné ubytování a dokonce i s bazénem :-).

Jelikož je to naše první společná cesta za hranice, tak organizace je lehce chaotická, ale vzhledem k tomu, že jsme všichni “fpohodě” to prostě nějak dopadne. Jen aby těch kuriózních situací nebylo málo, tak jeden z účastníků nedostal občanku (a pas nemá), tak jsme 2 dny před odjezdem začali shánět nového člena … i to se nakonec povedlo a vyrazili jsme v sestavě 1x MINI Roadster 2x MINI Cabrio a 1x Honda S2000.

Celkem jsme za prodloužený víkend najeli 2476km (Losíček – nejdelší cesta domů) a seděli za volantem nespočet hodin – z toho více jak 1300km jsme najezdili bez střechy – také tak vypadají opálené ruce :-D. Všechny auta zvládli cestu bez jakéhokoli zaváhání a my jsme si užili naprosto dokonalou mikro-dovolenou.

Na cestě se nám pokazilo turbodmychadlo, které jsme vyměnili díky Turboexpert24 Výměna trvala 2 hodiny.

Pokuď nevíte kam vyrazit s Miníkem na výlet (nebo i s jakýmkoli jiným autem) tak rozhodně doporučujeme Chorvatsko – krásné silnice super příroda a v dubnu bylo málo turistů takže to bylo ještě o to příjemnější. Hlavně by jste při své cestě neměli vynechat Pag – dokonalost sama.

Enjoy your trip ?